Witaj na naszym blogu!

Przeglądaj wpisy

Magazynowanie – przekleństwo czy bezpieczeństwo?

Większość książek przedstawia magazynowanie jako element procesu logistycznego, który generuje olbrzymie koszty. W zależności od profilu przedsiębiorstwa, mowa tutaj o magazynowaniu surowców, półfabrykatów, podzespołów, zespołów a w późniejszej fazie wyrobów gotowych.

Gerard Kostera
Opublikowano 10.04.2018 przez:
Gerard Kostera
Co to jest przetwarzanie danych osobowych i kiedy jest to dopuszczalne?

Bardzo często spotykam się w swojej praktyce ze stwierdzeniem: „ja nie przetwarzam danych, wysyłam tylko maile do klientów i wystawiam im faktury” albo „czy ja przetwarzam dane skoro nie prowadzę (czytaj: nie zarejestrowałem/am) działalności gospodarczej?. Mimo bardzo wielu informacji dotyczących ochrony danych osobowych wciąż pozostaje to dla wielu osób tajemnicą.

Małgorzata Lewandowska
Opublikowano 05.04.2018 przez:
Małgorzata Lewandowska
Ochrona danych osobowych - o co tyle hałasu? new

Kwestia ochrony danych osobowych jest bardzo żywo, powiedziałabym nawet namiętnie dyskutowana na różnych forach i na różnym gruncie. Sama w swojej praktyce zawodowej spotykam się z ogromną ilością pytań dotyczących tej sfery. Choć w zasadzie jest o tym bardzo głośno – to właściwie, moim zdaniem- brak jest – kompleksowych informacji o ochronie danych osobowych w praktyce. Powoduje to ogólne zdezorientowanie, a co za tym idzie mnóstwo pytań.

Małgorzata Lewandowska
Opublikowano 29.03.2018 przez:
Małgorzata Lewandowska
Jeśli nie ma Cię w Internecie to nie istniejesz! new

Media społecznościowe to dzisiaj jeden z tych rodzajów aktywności, bez których znaczna część ludzi nie wyobraża sobie życia. Za pomocą tego kanału otrzymujemy informacje o naszych znajomych, wyszukujemy firmy i lokale, rozmawiamy z przyjaciółmi – nic zatem dziwnego, że poprzez social media coraz częściej szukamy też pracy i pracowników.

Artur Lipp
Opublikowano 22.03.2018 przez:
Artur Lipp
Zaufanie w biznesie new
Relacje biznesowe

Zaufanie w biznesie

Czym jest zaufanie? To z pozoru proste pytanie przysparza wiele trudności respondentom. Czy zaufanie ma jakikolwiek wpływ na nasze życie, na nasz biznes? Odpowiedź jest bardzo prosta - TAK, jednak niewielu potrafi świadomie zarządzać zaufaniem. Kto to jednak opanował i wykorzystuje - dominuje w dzisiejszych czasach na rynku.

Piotr Sułkowski
Opublikowano 02.01.2018 przez:
Piotr Sułkowski
Kim jest SuperConnector i jak go znaleźć w Twoim otoczeniu?

Sztuka networkingu i sposoby nawiązywania kontaktów zmieniają się za każdym razem kiedy powstają nowe sposoby komunikacji. Wszyscy pamiętamy emocje, jakie niosły za sobą pojawienie się na rynku aplikacji tj. Snapchat czy Tinder.  Jednak jeśli zależy Ci na sukcesach i rezultatach zawsze warto pamiętać o podstawowych zasadach budowania sieci kontaktów.

Sławomir Stańczuk
Opublikowano 08.12.2017 przez:
Sławomir Stańczuk